Kontakt

Hvem skal jeg kontakte?

Hvis du har en generel forespørgsel til Røde Kors Assens, kan du altid kontakte butikken eller formanden. Leder du efter nummeret på en speciel aktivitetsleder eller aktivitet, kan du bruge listen herunder.

Butikken 

Fåborgvej 16

5610 Assens

6174 1036

Åbningstider

Ma-fr: 10-17

Lø: 10-13

Landsindsamling:
Aktivitetsleder
Hanne Svenstrup
Præstevænget 12,
5610 Assens

Kulturcafé:

Aktivitetsledere:

Lillian Julsrud
Sleipnervænget 8,
5610 Assens
Tlf: 2940 7996
Mail: julsrud@mail.tele.dk

Inge Bagge Pilgaard
Tlf:6053 5550
Mail: inge@pilegaard.as

Hanne Svenstrup
Præstevænget 12, 5610 Assens
Tlf: 2122 6703

Lektiecafé:

Aktivitetsleder

Annette Lunding
Ved Plums Gård 17, 1. th.
5610 Assens
Tlf: 2425 7905
Mail: annettesigne51@gmail.com

Familiedansk: 

Aktivitetsleder

Birgitte Uldall-Hansen
Jacob Gadesvej 20,
5610 Assens
Tlf: 2194 4009
Mail:
birgitte.uldall.hansen@gmail.com

 

Besøgvenner

Aktivitetsleder

Annette Groule
Tlf: 4150 1808
Mail: nettegroule@gmail.com

 

Butikken

Aktivitetsleder

Birgit Nielsen
Tlf: 3050 7297
Mail: bn30507297@gmail.com

 

Vågetjenesten

Aktivitetsleder

Dorthelise Christiansen
Tlf: 2170 7746
Mail: dorthelise61@gmail.com

Vågetjenestens vagttelefon: 91544148

Nørklerne

Aktivitetsleder

Hanne Sørensen
Tlf: 6479 1546
barloesetaarup@gmail.com

 

Sommerlejre for børn/unge

Julehjælp

Aktivitetsleder

Mathilde Thiesen
Tlf: 3031 6193
Mail: thiper15@gmail.com

 

Kommunikation

Aktivitetsleder

Henrik Flygare
Tlf: 3025 0526
Mail: henrik@flygare.dk

 

Førstehjælp

Aktivitetsledere

Mette Olesen

mette@munkgaarde.dk.

Henvendelse vedrørende kurser i førstehjælp på mail